Ankara İmplant

1

Günümüz doktorlar ve hastalar tarafından tercih edilen İmplant diş tedavisi, diş eti rahatsızlıkları, çürüyen ve yitirilen dişler yerine yapılan en dayanıklı tedavi yöntemidir. İmplant titanyum içeren bir diş köküdür. İmplant tedavisiyle damaklarımıza titanyum yerleştirilir. Bu yöntem sayesinde dişlerimiz doğal görünümüne en yakın hale gelir ve estetik görünümüne kavuşur.

Ankara Diş Kliniğimiz yeterli ekipmanlarıyla, tecrübeli ortodontisleriyle, yerinde tanıyla hastalara başarıyla tedavi uygulamaktadır. Ankara Diş Kliniğimizde hijyen kurallarına uygun yapılan implant tedavisiyle artık diş eksikliklerimiz çözümsüz kalmayacak.

İmplant yapılan dişlerin tedavisi sonucunda neler oluşur?

 • Hastalar sindirim sistemi rahatsızlıklarından kurtulmuş olur.
 • Eskiden dişindeki rahatsızlıklar nedeniyle konuşma problemi yaşayanlar net bir konuşmaya sahip olur.
 • Tüketilen besinleri çiğnemek daha kolay hale gelir.
 • Damak yapınız düzelir.
 • Yanaklarınızda ki görüntü şikayetleriniz doğal görünümüne kavuşur.

İmplant tedavisi iki yöntemle yapılır. Bu yöntemler vidasız implantlar ve vidalı implantlar şeklindedir.

VİDASIZ İMPLANTLAR

Ağız içindeki damaklarınızda hazırlanan boşluğa titanyum implant yerleştirilir. Böylelikle ağız içinde kemik oluşumu gerçekleştirilmiş olur. Hastalar bu yöntemle ileriki zamanlarda ağız içinde olşmuş protezlerde gevşeme sorunu yaşamazlar. Protez işlemi ağız içindeki tutuculuğu arttırmak için yapılır. Bunun nedeni ise implantlar hareketli protezin içindeki yerlere yerleşmesiyle tutuculuğu artan protezle daha kolay çiğnemeye ve konuşmaya başlarlar.

VİDALI İMPLANTLAR

Ankara implant diş tedavisi merkezimizin dünyada da uygulanan bu yöntemle dişlerde doğru ve iyi bir uygulama yapıldığında hekimleriz  en başarılı yöntem olduğunu söylemekte. Ağzınızdaki çene kemik bölgenize dişler vidalanarak cerrahi  bir operasyonla çene kemiğinize sterilizasyonla yeni dişler yerleştirilir.

Sizler de uygun kemik yapısına sahipseniz, tedavi edilmiş sağlıklı bir diş yapınız varsa makul fiyatlarla tedavi olabilirsiniz. Diş implantı tedavileri kişiye özel olduğu için ve kullanılan malzemeler değişiklik gösterdiğinden fiyatlarda kişiye göre değişir. Diğer tedavilere göre implantın farkı ağız yapınızın içine özel olarak uygulanmaktadır. Doğal görüntünün sebebi de budur. Diş implantı tedavisi sağlanan hasta, dişlerini başka yöntemlerle uygulanan tedavilerden daha uzun ömürlü kullanır. Bu konuda kliniğimizde implant tedavisinin planını yapacak başarılı diş hekimlerimiz olduğundan uzun vade döneminde maliyetlerimiz en düşük düzeye indirilecektir.

İmplant ameliyatlarında lokal anestezik uygulama yapıldığından diğer işlemlere göre hastanın ağrı ve acı hissetme oranı azdır. Üstelik implant tedavisi uygulanan diş daha kısa sürede iyileşir. İmplant uygulanan hasta bir kaç ay implantın kemiklere kaynamasını bekler. İmplantlar takıldıkları bölgede çok az hareketlidirler. İmplantın takıldığı yerde hareket azsa implantın takılmasında bir mani yoktur. İmplant takılır takılmaz üzerine diş takma işlemi sınırlıdır. Uyum sağlayan implant sonucunda damak içine konulan kemiklerin üzerinde ki dişler estetik bir görünüme kavuşur. Hastalarımız tedavi sonucu verilen ilaçlarını dikkatli ve düzenli kullandığında, hekimlerimizin tavsiyelerine uyum gösterdiğinde kısa sürede iyileşme sağlar.

İmplant tedavisiniz size sağladığı bir takım yararlar vardır.

 • Doğal bir diş elde etmiş olursunuz, dişleriniz güzel bir görüntüye sahip olup çiğnemeniz eskisinden daha kolay hale gelir.
 • Çürümüş olan ve çekilmiş olan dişlerinizin yerine implant tedavisi yapıldığında sağlıklı bir ağız yapısına sahip olursunuz.
 • Diş ve damak yapınızdaki şekil bozukluklarını da engellemiş olursunuz.
 • Çektirdiğiniz dişlerinizdeki oluşan boşluklarda yaşanan kemik kaybı implant sayesinde engellenmiş olur.

Dişlere implant yapımı istisnai durumlar dışında günlük yaşantınıza engel olmaz.

İMPLANT TEDAVİSİ SONUCU HASTALARIN DİKKAT ETMESİ GEREKENLER

 • Tedavi görmüş hastalarımızın günde üç kere dişlerini düzenli bir şekilde fırçalaması gerekir.
 • Alkol ve sigara gibi diş etlerine zarar verecek maddeleri kullanmaktan uzak durulmalıdır.
 • Ağzınıza sert kabuklu olan yiyecekleri almamaya özen göstermelisiniz.
 • Sıcak yiyeceklerden uzak durulmalıdır.
 • Yumuşak ve size iyi besin sağlayacak yiyecekler tüketmelisiniz.
 • Tedavi olduğunuz diş hekiminize altı ayda bir düzenli kontrole gitmelisiniz.

Ankara Diş Kliniğimizde implant tedavisi yapılan yeni dişlerinizin kaliteli bir yaşamla ömür boyu kullanmak istiyorsanız bunlara dikkat etmelisiniz.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.