Ankara Gülüş Tasarımı

1

Günlük yaşantımızda, insan ilişkilerinde sürekli iletişim halindeyiz. Hayatta kimi zaman ağlar kimi zaman güleriz. Gülmek, ağlamak da bir nevi iletişim aracıdır. Ağlama görüntüsünü dış dünyaya göstermek istemeyiz ama gülmek herkes için çok önemlidir. İnsan güldüğünde paylaştığı mutlulukla, kendine duyduğu özgüvenle bunu insanlara göstermek ister.

Fakat diş eti sorunu yaşayanlar, bazı nedenlerle diş yapıları  bozulanlar, ağız kokusu problemi yaşayanlar, çürüyen dişler, dişlerdeki çarpıklıklar, estetik açıdan diş rengi bozuklukları sosyal ortamlarda insanların özgüvenini düşürmektedir. Çünkü gülmek istediklerinde ağızlarındaki problem akıllarına gelir dişerini göstermemek için o duruma odaklanıp mutluluklarını kaçırabilirler.

Sağlıklı dişleri olanlar da diş etindeki orantısızlıklar, şekil bozuklukları gibi durumlarda da gülüş tasarımı yaptırmak isteyebilirler. Bu durum psikolojik açıdan kişiye mutluluk verir. Günümüz teknolojisinde ilerleyen bilimsel çalışmalar sayesinde artık daha iyi gülüşler için Ankara Gülüş Tasarımı Kliniğimiz tarafından sizlere hizmet sağlanmaktadır.

Gülüş tasarımı kişiye özel yapılıp tasarlanmaktadır. Yüzde ki bakışlar, dudak yapısı ve ten rengiyle uyum içinde olması hedeflenmektedir. Ankara Gülüş Tasarımı Kliniğimizde gülüş estetiği uyguladığımız tedavi yöntemleriyle hastalarımız için güzel gülüşler hedeflenir. Tedavi sürecine  başladığımız hastalarımızın hayatlarına estetik güzellik katmaktayız.

GÜLÜŞ TASARIMI NEDİR?

Vücutlarımıza yaptırdığımız estetikler gibi dişlerimize de estetik bir görüntü kavuşturmak için kliniğimiz tarafından gülüş tasarımı yapılır. Estetik uygulamasını başarılı yapacak Ankara Diş Kliniğimiz sayesinde görüntüsü bozulan dişlerin, diş eti rahatsızlığı yaşayanların, dişlerinde yapısal bozuklukları olanların  dişlerinin doğal görünümüne kavuşturulması işlemidir. Birçok işlemlerin bir araya gelmesiyle yapılır. Yapılacak işlemler kişilerin hastalık durumuna göre özel olarak belirlenir. Hastaların yaşı, karakteristik yüzleri, cinsiyetleri, ve bizden beklentileri göz önüne alınarak işlemler yapılır. Dişlerde yaşanan çürümeler, diş eti rahatsızlıkları tedavi altına alınır. Hastalar neye ihtiyaç duyuyorlarsa işlemler ona göre yapılır. Bunlar; implant yapımı, zirkonyum kaplama, porselen diş yapımı, diş beyazlatma gibi işlemlerdir.

GÜLÜŞ TASARIMININ YAPILIŞ ŞEKLİ

Ankara Diş Tasarımı Kliniğimizde kaliteli ve güvenilir hekimlerimiz tarafından hastaların nasıl bir gülüş tasarımı istediği öğrenilir. Ağızdan ölçü alınır, ağız içi filmi çekilir ve bunların görüntüsüyle estetik gülüş tasarımı planı yapılır. Daha sonra bilgisayardan devam eden işlem sonucunda estetik uyum sağlanır.Bunlar sonucunda gerekli görülen tüm cerrahi uygulama gerçekleştirilir.

GÜLÜŞ TASARIMI FİYATLARI

Ankara Diş Tasarımı Kliniği olarak hijyen kurallarına özen göstererek hizmet sağlanmaktadır. Gülüş tasarımı fiyatları genellikle diş bozukluğun durumuna göre 1650-3500 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Gülüş tasarımı fiyatı hesaplanırken ağızdaki dişlerde yamukluk varsa diş teli uygulaması yapıldıysa kullanılan diş teli çeşidine göre fiyat uygulaması değişebilir. Türk Diş Hekimleri Birliği 2019 yılında fiyat belirlemiştir. Bu fiyatlar taban uygulamalar olup bazı ek ücretler talep edilebilir.

PROTEZ                                                 KDV Dahil

Tam protez                                             1.715.00

Bölünmüş Protez                               1.740.00

Güçlendirilmiş Protez                      2.000.00

İmplant Destekli Protez                  2.530.00

Geçici Protez                                          1.550.00

Diş İşlemleri                                            195.00

Diş Üstü Protez                                      1.740.00

GÜLÜŞ TASARIMI KAÇ GÜN SÜRER?

İdeal ve estetik gülüşünüz için tasarımı yapılan gülüş estetiği iki seans şeklinde hazırlanmaktadır.Provadan sonra ağız içi muayene yapılır. Bir değişiklik durumu varsa seans tekrar edilebilir. Tasarım onaylanınca işlem başlatılır. Tasarım yaklaşık hazırlanma süreciyle beş gün sürer ve tedavi işlemi maksimum on beş gün içerisinde tamamlanır.

GÜLÜŞ TASARIMI KİMLERE YAPILIR?

Detaylı bir muayene sonucunda diş sorunları yaşayan kişilere hekim kararıyla yapılmaktadır. Ancak küçük yaşlarda çene gelişimine müdahale edilirse çene yapısı bozukluğu olan çocukların belli yaş dönemlerinde estetik yapıları bozulmasın diye ortodontiste götürülmeleri gerekir.

GÜLÜŞ TASARIMI KALICIMIDIR?

Bu soru dişlerinde estetik görüntüsünü iyileştirmek isteyen herkesin aklına gelmektedir. Ankara Diş Kliniğimiz de detaylı ve doğru bir çalışma planıyla hastalarımıza iyi bir hizmet vermektedir. Hastaya da tedavi sonucunda dişlerine iyi bir bakım yapmak görevi düşmektedir. Altı aylık kontrollere gidilirse, dişler düzenli fırçalanırsa yapılan tasarımın ömrü uzamaktadır. Yapılan kontroller sayesinde yanlışlıklar ve eksiklikler ya da gereksinimler giderilir. İnsan ömründe kendi dişlerinin garantisi yokken yapılan dişlere garanti verilemez ama kalıcılık ve sağlamlık bizim en iyi işimiz olup siz değerli hastalarımıza özenle hizmet vermekteyiz.

 

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.