Ankara Emax Kaplama

2

Ankara Emax Kaplama

Emax Diş Kaplama Nedir?

Ankara Emax diş kaplama özellikle ön dişlerde, kesici dişlerde, köpek dişlerinde ve küçük azı dişlerinde daha estetik görünüme sahip olması için uygulanan bir kaplama tedavi yöntemidir. Dişlerinize kaplama yaptırmayı düşünüyor ama estetik kaygınız bulunuyorsa öndeki kesici dişlere uygulanır. Ön dişlerdeki görüntü bozukluğu bir çoğumuzu rahatsız eder ve estetik kaygı taşımasından dolayı yaptırmak konusunda her zaman güven kaybı yaşarız.

Ankara emax diş kaplama yöntemi tüm bu kaygıları ortadan kaldıracak bir diş kaplama yöntemidir. Yaptıran kişiler büyük ölçüde sonucundan memnundur ve tavsiye etmektedirler. Emax diş kaplama yöntemi son zamanlarda diş estetiği anlamında en çok tercih edilen yöntemdir. Kesici dişlere uygulanmasının en büyük sebebi çiğneme ve parçalama konusunda diğer diş kaplamalarına göre daha güçlü olmasıdır. Ön dişlere uygulanmasından dolayı dayanıklılığı daha fazladır.

Genellikle uzun vadede kullanılabilen implant tedavi yöntemi tercih edilir fakat bu tedavinin yapılmasına diş hekimi karar vermektedir. Bunun sebebi de ön dişlerin tedaviye uygun olup olmadığıdır. Emax diş kaplama tedavisinde metal kullanılmaz. Renk açısından da kendi doğal dişlerinizin rengiyle aynı olur. Teknolojik yöntemlerle uygulanmaktadır. Emax porselen diş kaplama yöntemlerinde hekimlerin son yıllarda ön plana çıkardığı bir yöntemdir. Emax diş kaplamada metal kullanılmamakta bundan dolayı özel bir şekilde laboratuvarda üretilen porselen kaplamadır.

Porselen kaplama olduğundan dolayı leke ve plak oluşumunu önler. Porselen kaplamaları glaze denilen son cila işlemine girdiği için renk değişimi yaşanmaz. Tıpkı kendi dişleriniz gibi şeffaf bir görünüme sahiptir. Işığı geçirebilmektedir. Bundan dolayı ön dişlere uygulanır ve daha doğal görünüm hedeflenmektedir. 2 ila 3 seans da teknolojik aletler kullanılarak yapılır. Alerjik reaksiyona neden olmaz. Emax kaplama diş tedavisi yönteminde zirkonyum kaplama ya göre renk çeşitliliği açısından daha fazladır. Doğal rengi yakalamak diğer tedavilere göre çok daha rahattır. Emax köprü protezleri sadece tek diş eksikliklerinde veya kırıklarda uygulanabilmektedir.

Emax Kaplama Fiyatları

Ankara Emax kaplama diş fiyatları, son yıllarda çok fazla tercih edilen bir diş kaplama yöntemidir. Emax diş kaplama da estetik görüntü ön planda olduğundan dolayı büyük hassasiyetle yapılması gerekir. Hem görüntü açısından hem de sağlıksız olan dişlere uygulanır. Dişin üzerine hassas porselen eklenir ve böylece dişe zarar vermemektedir. Emax diş kaplama fiyatları hem diş hekiminize hem de kullanılacak olan malzemelere göre değişir. Herhangi bir diş probleminiz varsa önce onun onarımı sağlanır ondan sonra emax diş kaplama tedavisi uygulanır. Bundan dolayı kesin fiyat vermek mümkün değildir. Hem emax kaplama uygulanacak dişinizin tedavisinden sonra diğer dişlere de kaplama uygulanıp uygulanmayacağına karar verilir. Uygulanacak olan tedavi sonrasında yapılacak emax kaplamada kullanılacak malzemeler, hasta ve diş hekimine bağlı olarak değişmekte.

Emax Kaplama Ömrü

Emax kaplama ömrü, diğer metal kullanılarak yapılan kaplamalara göre daha hassas yapılan bir kaplama yöntemidir. Estetik kaygı gözetilerek yapılır ve ön dişlere uygulanır. Çoğu kaplama yöntemi gibi ağız içi ve diş bakımı en önemli faktördür uzun ömürlü olmasında. 6 ayda bir diş hekimi kontrollerini yaptırmanız, diş fırçalama, ağız gargarası yapılması, diş ipi kullanılması gerekmektedir. Emax diş kaplama yöntemi diğer kaplamalara nazaran daha narindir. Ama bir diğer farkı dişlere zarar verecek sert cisimleri kırma, diş sıkma gibi alışkanlıklar yoksa daha uzun ömürlü olarak kullanılmaktadır.  Bunlara özen gösterildiği takdirde çok daha uzun yıllar sağlıklı bir şekilde kullanılmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.